HISTORIE ZNAČKY

Vydejte se na vzrušující cestu časem a poznejte historii značky Jacobs. Všechno to začalo v roce 1895, kdy měl zakladatel Johann Jacobs jeden sen.

Jak to všechno začalo…

15. ledna 1895 vyšla v deníku Bremer Nachrichten následující zpráva: Johann Jacobs otevřel svůj „speciální obchod s kávou, čajem, kakaem, čokoládou a sušenkami“ na adrese Domshof 18 v Brémách. V roce 1907 si Johann Jacobs otevřel vlastní pražírnu. Na ni byl obzvláště hrdý. 30. října 1913 byla u císařského patentového úřadu zaregistrována ochranná známka s pytlem kávy nesoucím číslo 131/19.

Budování firmy

Po 1. světové válce bylo opět povoleno nabízet kávu a žádaná zrnka znovu zaplnila regály firmy Jacobs. S rostoucí oblibou kávy Jacobs byla v roce 1926 založena společnost Joh. Jacobs & Co. OHG a v roce 1928 byl zakoupen automobil na přepravu čerstvých produktů. Díky této restrukturalizaci prodeje mohla být káva Jacobs prodávána velkoodběratelům v celých Brémách.

Reklama na kávu Jacobs

Moderní a cílená reklama pro společnost Jacobs začala, když do firmy nastoupil Walther J. Jacobs, synovec Johanna Jacobse. Jeho nový reklamní koncept byl realizován od roku 1930. Prvním opatřením bylo zavedení slavného „originálního obalu“ v barvách Jacobs. Kromě loga tvořeného pytlem s kávou se na něm objevila i slova „Jacobs Kaffee“. Slogan „Do posledního zrnka ... opravdová pochoutka“ byl poprvé použit v roce 1931.

Jacobs v rozhlase a televizi

Po zničení a následné rekonstrukci firemní budovy po 2. světové válce se v prosinci 1950 znovu otevřela prodejna na Obernstrasse 20. Od roku 1954 všichni mluvili o novém sloganu „Káva Jacobs ... vynikající“, který se v polovině 50. let stal populárním i v denním tisku a rozhlase. Od roku 1957 se hlavní postavou reklamy Jacobs stala „babička Sophie“, která se od roku 1959 objevovala dokonce i v televizi. Společnost nadále vzkvétala a rozšiřovala svůj sortiment.

Představení Jacobs Krönung

Dnešní závod na výrobu kávy v Berlíně zahájil výrobu již v roce 1961. Na jaře 1966 konečně nadešel ten pravý čas: spolu s příchutěmi „Tradition“, „Private“ a „Noble Mocca“ se zrodil Jacobs Krönung a doplnil sortiment pražené kávy. Jako logo byla poprvé použita korunka, která je dodnes symbolem vysoce kvalitního požitku z kávy.

Káva na kolejnicích

Kromě představení kávy Jacobs Krönung light v roce 1991 byla v 90. letech pro společnost Jacobs zásadní také událost týkající se dopravy – nasazení speciálního vlaku na přepravu kávy Jacobs, který začal jezdit v roce 1993 a denně dodával až 1 000 tun kávy. I dnes se káva přepravuje vlakem z brémského dřevařského a továrního přístavu do berlínské pražírny.

TASSIMO - káva stisknutím jediného tlačítka

Dalším velkým krokem společnosti Jacobs byl v letech 2004/2005 zcela nový systém přípravy kávy: kávovar TASSIMO. Díky bohatému sortimentu kapslí „T DISC“ s Jacobs jako silnou hostující značkou se společnost TASSIMO stala za posledních 15 let lídrem na trhu v oblasti uzavřených systémů pro přípravu horkých nápojů. V rámci „Iniciativy za dobrou konverzaci“ se Jacobs Krönung od roku 2008 zasazuje také o to, aby se lidé více setkávali.

Každý šálek kávy nás sbližuje

Jacobs Krönung se řídí heslem: Každý šálek kávy, který si vychutnáme společně, nás sblíží. Ať už se jedná o mletou kávu Jacobs Krönung, TASSIMO, kávové kapsle, zrnkovou kávu, rozpustnou kávu nebo rozpustné kávové speciality - pro každou chuť se zaručeně něco najde. To ale není všechno - nabídka produktů se rok od roku rozšiřuje: Novinky jako Jacobs Krönung Strong nebo TASSIMO Jacobs Latte Macchiato Vanilla skvěle doplňují sortiment.

Jacobs - probuďte své sny

Od roku 2017 září Jacobs v novém hávu. Byla vytvořena nová jednotná identita značky. Nezaměnitelné prvky Jacobs, jako jsou korunka, aroma, které pohladí, a zeleno-zlatá barva, však zůstaly zachovány.

Od roku 2017 se Jacobs zasazuje také o plnění celoživotních snů. Stejně jako měl před více než sto lety Johann Jacobs sen: pražit kávu, která přesvědčí svou výjimečnou kvalitou a bude lidi inspirovat, aby si plnili svá přání. Jeho sen se stal skutečností a dodnes je pro značku Jacobs inspirací. I vy můžete probudit své sny. S kávou Jacobs a s kouzelným aroma, které pohladí.