1895

Náš zakladatel Johann Jacobs otevírá svůj první obchod v rušném přístavním městě Brémy v Německu. Jeho posláním je dodávat kávu, čaj, čokoládu a sušenky s krédem: „Dodávat jen to nejlepší, bezvadné zboží za rozumné ceny“.

1907

Johann Jacobs otevírá svou první pražírnu. Obyvatelé Brém tak poprvé ochutnávají jeho lahodnou a mistrovsky praženou kávu.

KONEC DEKÁDY 1920‒1929

1920‒1929

Káva Jacobs je dostupná v nejlepších hotelích, restauracích a letoviscích podél německého pobřeží Baltského moře. Současně se vydává se na svou první plavbu do Ameriky na transatlantických parnících. Prvotřídní kávu si tak mohou vychutnávat nároční spotřebitelé na obou stranách Atlantiku.

1930

Ke společnosti se po návratu z USA přidává Johannův 22letý synovec Walther a přináší nové nápady. Přichází s elegantním, poutavým obalem, který poprvé vizualizuje aroma Jacobs. S prvními slogany se značka Jacobs zapisuje do povědomí lidí. V Německu zakládá flotilu dodávek, které lidem rozvážejí čerstvou aromatickou kávu přímo do jejich domovů.

1948

Po zničení závodů společnosti Jacobs a přerušení dodávek během válečného období se obnovuje řádná výroba kávy. A to v okamžiku, kdy Walther dostává první poválečnou dodávku 12 pytlů zelených kávových zrn.

1954

Walther Jacobs přináší ikonický slogan „wunderbar“ napříč veškerou propagací značky. V roce 1957 je na trh uvedena první instantní káva Jacobs – Mocca Press.

1960'S

V roce 1962 se ke společnosti přidává Waltherův syn Klaus a pomáhá zahájit novou éru prosperity: přináší nové produkty, obaly a navazuje vztahy na nových trzích. Flotila dodávek VW Transporter firmy Jacobs v ikonických čmeláčích barvách je ve městech nepřehlédnutelná.

1970‒1979

Vyhledávanou kávou, se spoustou oddaných nadšenců se stává nový Krönung. S láskou je zasílán v balíčcích rodinám a přátelům žijícím ve Východním Německu. V roce 1973 přichází na scénu paní Sommerová, která se stane ikonickou tváří kampaní značky Jacobs na dalších 12 let.

1980‒1989

V roce 1982 Klaus Jacobs spojuje značku s oblíbenou švýcarskou čokoládovnou Suchard. Začíná tak cesta od rodinné firmy ke globální značce.

1990‒1999

V roce 1990 značku Jacobs kupuje společnost Philip Morris a stává se tak součástí firmy Kraft Jacobs Suchard. Jacobs vstupuje na nové trhy a přináší kvalitní kávu do zemí bývalého Sovětského svazu, na Blízký východ, do Afriky a Střední Ameriky.

2015

Kraft Foods se stává Mondelez International Inc., a v rámci fúze se společností Sara Lee odprodává svou kávovou divizi. Vzniká tak společnost Jacobs Douwe Egberts (JDE).

2016

Značka Jacobs je sladěna se svou silnou identitou. Stále ji zdobí zlatá koruna, která byla představena před 50 lety. Stále povyšuje obyčejné okamžiky a přináší lidem něco výjimečného.

2020

JDE se spojuje se společností Peet’s Coffee a vzniká JDE Peet’s. V květnu 2020 se tato společnost zapisuje na burzu v Amsterdamu.

PRACUJEME NA LEPŠÍ BUDOUCNOSTI

UDRŽITELNOST

SOURCED FOR BETTER

Zodpovědné získávání zdrojů je jedním ze způsobů, jakým pomáháme zlepšit životní úroveň farmářů a podporujeme komunity v oblastech, kde se káva pěstuje.